loading...
دنیای پست

تازه های شیمی1

اقا بزرگ بازدید : 37 جمعه 20 تير 1393 نظرات (0)

1- ملوان زبل و نانوالماس : اخیراً پژوهشگران نوعی حسگر زیستی نانوالماسه ساخته اند که مقدار آهن خون را اندازه گیری می کند .

2- ستاره های سربی : یک گروه از اخترشناسان رصدخانه ی آرماگ در ایرلند شمالی ، دو ستاره ی غیرمعمول را کشف کرده اند که در هواکره‌شان غلظت بسیار بالایی از سرب دارند .

3- کاهش مقدار کربن مونوکسید هواکره : اولین اندازه گیری‌ها از فشرده‌برف‌های گرینلند نشان می دهد که از سال 1950 میلادی ، مقدار کربن مونوکسید هواکره روبه کاهش گذاشته است .

4- چه می‌کنه این نانوتکنولوژی : مینی مونالیزا ! معروفترین نقاشی جهان بر روی کوچکترین تابلوی جهان خلق شد .

5- نگرانی از وجود مواد خطرناک در بطری‌های آب آشامیدنی : پژوهشگران آلمانی با تلفیق دو روش زیست شناختی و طیف سنجی جرمی با تفکیک بالا ، ماده ی مخل کارکرد غدد درون ریز (EDCs) را در بطری های آب یافتند .

                                                

تولید شوینده ای کاملا گیاهی به دست نوجوان ایرانی ...!!!

اقا بزرگ بازدید : 36 جمعه 20 تير 1393 نظرات (0)

ی

ک دانش آموز مبتکر و خلاق ایرانی موفق به تولید شوینده‌های کاملا گیاهی از گیاهان جنگل‌های ارسباران شد.

آزمایش های جالب و دیدنی ...

اقا بزرگ بازدید : 33 جمعه 20 تير 1393 نظرات (0)
 (( متنی را بنویسید اما به صورت نا مرئی ))
ابتدا چند تکه کلر کبالت را در کمی آب حل کنید مرکبی بی رنگ بدست می آید (( البته با آب پیاز هم می توانید این کار را انجام دهید )) حالا می توانید با یک قلم و این مرکب بی رنگ روی کاغذ بنویسید که در این صورت چیزی بر روی کاغذ دیده نمی شود اما اگر کاغذ رو در مقابل حرارت بخاری و یا نور و یا حرارت لامپ قرار دهید نوشته ها ظاهر می شوند
-------------------------------------------------------------------------------------

((ساخت بمب دودزا))

مواد مورد نیاز : پتاسیم نیترات ( قابل تهیه از فروشگاه های مواد شیمیایی و گاهی اوقات کالای پزشکی . البته تو کود هم گیر میاد ولی ناخالصی داره ) ، شکر 

آموزش : ابتدا شکر و پتاسیم نیترات را روی شعله قرار داده مخلوط می کنیم تا به صورت خمیر قهوه ای در بیاد . خب دیگر تمتم است !!!

یک فیتیله میگذاریم سرش اگر نداشتید چوب کبریت . بگزارید کنار تا سرد شود بعد بووووووومب !!!! برای زیبا شدن کار میتوانید پودر رنگی از رنگ فروشی بگیرید و مخلوطش کنید

آرشیو نمونه سوالات و پاسخنامه امتحان نهایی شیمی ۳ ریاضی – تجربی

اقا بزرگ بازدید : 63 جمعه 20 تير 1393 نظرات (2)

نمونه سوالات امتحانات نهایی شیمی ۳ و آزمایشگاه

(سال سوم رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک)

نمونه سوالات امتحان نهایی شیمی سال سوم تجربی و ریاضی

 

نمونه سوالات و پاسخنامه امتحانات نهایی شیمی ۳ و آزمایشگاه سال سوم رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک را در ادامه مطلب دانلود نمایید.

شیمی فیزیک ....

اقا بزرگ بازدید : 42 جمعه 20 تير 1393 نظرات (0)

واژه "شیمی فیزیک" در سده 1700 بکار رفته است. میخائیل لو مونوزوف، شاعر، فیزیکدان و شیمیدان روسی در سال 1752 درس شیمی فیزیک را ارائه کرد. شناخت گسترده شیمی فیزیک به عنوان یک مجوعه منسجم در سال 1887 با طرح ریزی مجله zeitschrift fÜr physikalische chemie توسط ویلهلم استوالد و با همکاری وانت هوف آغاز شد.

منبع:دنیای شیمی

تازه های شیمی2

اقا بزرگ بازدید : 35 جمعه 20 تير 1393 نظرات (1)

- تولید پادزی های ستون پنجمی

۲- تصفیه آببا پوست سیب و سیب زمینی

 

 پژوهشگران دانشگاه آدلاید استرالیا آنتی بیوتیک جدیدی تولید کرده اند که به نابودی باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند . 

 

دانشمندان دانشگاه ملّی سنگاپور ، با مواد همیشه در دسترس ، یعنی پوست سیب و سیب زمینی ، روش تازه ای برای تصفیه ی آب را ابداع کردند .

 

۳- عکسبرداری از مولکول ها قبل و بعد از واکنش

 

رویای هر شیمیدان این است که از مواد شیمیایی قبل و بعد از انجام واکنش تصویری در مقیاس اتمی بگیرد . این رویا به وسیله ی شیمیدان ها و فیزیکدان های دانشگاه برکلی کالیفرنیا به حقیقت پیوسته است .

منبع:دنیای شیمی

 

طیف سنج جرمی

اقا بزرگ بازدید : 38 جمعه 20 تير 1393 نظرات (0)

تاریخچه
اصول طیف سنجی جرمی ، جلوتر از هر یک از تکنیکهای دستگاهی دیگر ، بنا نهاده شده است. تاریخ پایه گذاری اصول اساسی آن به سال 1898 بر می‌گردد. در سال 1911 ، "تامسون" برای تشریح وجود نئون-22 در نمونه‌ای از نئون-20 از طیف جرمی استفاده نمود و ثابت کرد که عناصر می‌توانند ایزوتوپ داشته باشند. تا جایی که می‌دانیم، قدیمیترین طیف سنج جرمی در سال 1918 ساخته شد.

تصویر

  منبع:دنیای شیمی

تعداد صفحات : 37

درباره ما
گروه مدیریت رسانه دنیای پست با هدف نشر محتوی مفید و مورد نیاز جامعه ایرانی وارد عرصه وب گردیده است... امیدواریم مارو در این راه یاری کنید.
اطلاعات کاربری